czwartek, 16 maja 2013

Co dziś oznacza wywoływanie zdjęć?


wywoływanie zdjęć

Przede wszystkim należałoby na wstępie odpowiedzieć sobie: „Co dziś oznacza wywoływanie zdjęć?” No bo przecież dla wielu z nas stało się to czynnością powszechną i ogólnodostępną. Dziś trudno znaleźć kogoś, kto nigdy nie miał z tym niczego wspólnego. Każdy z nas zajmuje się wyżej wymienioną czynnością. Ale właśnie... Czy aby na pewno?


Wywoływanie zdjęć to usługa, którą zajmują się, albo inaczej - powinni zajmować się, profesjonalni fotografowie. I na pewno wielu takich możemy znaleźć na rynku. Problem w tym, że zajęciem tym zaczynają zajmować się typowi laicy, którzy nie mają nic wspólnego ze światkiem fotograficznym, a wręcz tylko mu szkodzą.

No cóż... Dożyliśmy takich czasów, w których jednym kliknięciem myszki z domowego zacisza, możemy zlecić wywoływanie zdjęć. Siedzimy, wybieramy ulubione fotki i zlecamy usługę z naszego komputera. Jeśli decydujące znaczenie ma dla nas cena, a nie jakość, to bardzo często wybieramy większe sklepy.

Wywoływanie zdjęć w marketach


Tu dochodzimy do clou problemu, o którym mówiłem wcześniej. Fotografowie, Ci z zamiłowania, nie potrafią walczyć z dużymi firmami, z potężnymi marketami nastawionymi na ilość, a niekoniecznie jakość wykonywanych zamówień. I tak, wywoływanie zdjęć możemy zlecić dużemu sklepowi (nazwy tutaj nie wymienię) – otrzymamy wtenczas tańszą usługę, ale również średniej jakości odbitki, albo wybierzemy naszego ulubionego fotografa, który zadba o wysoki poziom naszych fotografii.