piątek, 14 marca 2014

Seria kamer sportowych GoPro Hero

http://kamerago.pl/Kamery sportowe przeżywają rozkwit popularności, przede wszystkim ze względu na swoje rozmiary, rozdzielczość Full HD i odporność na uszkodzenia mechaniczne, ponieważ cechy te pozwalają na uwiecznienie chwil podczas praktykowania nawet najbardziej ekstremalnych sportów. Jedną z najpopularniejszych serii powyższych jest natomiast seria gopro hero, która podbiła serca sportowców i internautów na całym świecie, dlatego warto się jej przyjrzeć z bliska.

Jak to jest zrobione
Konstrukcję serii wyróżnia prostota, co potwierdza chociażby kamera gopro hero 2, która ani nie posiada obracanego obiektywu, ani nie ma wbudowanego ekranu. Niemniej, akurat w przypadku takiego zastosowania, prostota nie jest wadą, a wręcz przeciwnie. Zresztą, wystarczy tu spojrzeć na samą obsługę powyższego modelu, która odbywa się za pośrednictwem dwóch przycisków oraz małego wyświetlacza. Nie inaczej jest zresztą w wersji gopro hero 3, gdzie również są dwa przyciski, aczkolwiek – w przeciwieństwie do poprzednika – są one oznaczone i przyjemniejsze w dotyku.

Obraz i dźwięk

Jeśli zajrzymy do Internetu w poszukiwaniu filmików nakręconych tymi kamerkami, zauważymy jedno – i obraz, i dźwięk uwieczniony za ich pośrednictwem jest naprawdę najwyższej jakości. O ile jednak Full HD staje się powoli standardem, o tyle możliwości mikrofonu w kamerach hero 2 i 3 są wprost powalające, ale i o tym przekonamy się przede wszystkim w momencie oglądania filmików wykonanych za ich pośrednictwem. Reasumując, w ogóle nie powinno dziwić, że technologia ta cieszy się tak dużą popularnością, która to zresztą wykracza poza zainteresowanie ze strony sportowców.