czwartek, 8 stycznia 2015

Szkolenia online przyszłością nauki?


szkolenia onlineW dobie Internetu wszystko staje się bardziej dostępne - szczególnie zaś dotyczy to szeroko rozumianej wiedzy i informacji. Nie wychodząc z domu, możesz zgłębiać tajniki medycyny, prawa i praktycznie wszystkich dowolnych dziedzin. Również edukacja coraz częściej odbywa się zdalnie. Czy tradycyjne szkoły za jakiś czas odejdą do lamusa?
Szkolenia online mają bardzo wiele zalet. Pozwalają na szybkie zdobycie zdobycie nowych kwalifikacji bądź poszerzenie wiedzy. Korzysta z nich wiele firm, które drogą internetową szkolą nowych pracowników do podjęcia pracy na nowym stanowisku bądź umożliwiają poszerzanie już posiadanej wiedzy czy przekwalifikowanie.

Nauka zdalna jest po pierwsze szybsza i bardziej wydajna. Nie trzeba wychodzić z domu czy opuszczać stanowiska pracy. Możemy uczyć się w dowolnym momencie, kiedy tylko mamy na to czas. Dzięki temu łatwiej zorganizować sobie rozkład zajęć.

Szkolenia online są też tańsze od tradycyjnych. Nie trzeba płacić za usługi osoby prowadzącej ani za wynajęcie sali. Pracodawca nie musi również opłacać pracownikowi dojazdu na szkolenie. Wszystko odbywa się sprawniej i mniejszym kosztem.

Czy szkolenia online maja jednak jakieś wady? Z pewnością największa z nich jest brak możliwości przećwiczenia zdobytej wiedzy w praktyce. Trudno wyobrazić sobie chirurga, który po odbyciu internetowego przeszkolenia, przystępuje do skomplikowanego zabiegu.

Internet podaje wiedzę w pigułce, zaś należy pamiętać, że zdobycie wiedzy to nie wszystko. Musi ono zostać uzupełnione doświadeczeniem, które zdobywamy w praktyce.