środa, 4 lutego 2015

Nowoczesne płatności elektroniczne


płatności elektroniczne

W dzisiejszych czasach nie musimy już chodzić na zakupy z portfelem wypchanym gotówką. Dzięki nowoczesnym elektronicznym formom płatności możemy dokonywać transakcji szybko, wygodnie i bezgotówkowo. Do niedawna jedyną dostępną w naszym kraju formą oprócz płacenia gotówka, było płacenie kartą z koniecznością podania kodu PIN. Obecnie jednak sytuacja się zmieniła, a technologie stale idą naprzód. Co czeka nas w przyszłości? Czy papierowe banknoty przejdą do lamusa?


Nie tylko nie musimy już mieć przy sobie portfela z pieniędzmi. Nie musimy mieć nawet karty płatniczej. Dzięki technologii NFC możemy płacić telefonem – za zakupy, tankowanie, parkowanie, a nawet za bilet w komunikacji miejskiej. Jest to bez wątpienia bardzo wygodne. Wystarczy posiadać smartfon wyposażony w antenę NFC oraz w specjalna kartę SIM. Płatności elektroniczne za pośrednictwem telefonu są ciągle w naszym kraju stosunkowo mało popularne, jednak w następnych latach sytuacja ta powinna się zmienić.

Jeśli chodzi o płatności kartą, nie musimy już podawać kodu PIN. Dzięki Pay Pass nie trzeba nawet wyciągać karty z kieszeni. Możliwe są transakcje zbliżeniowe, które odbywają się bez wkładania karty do czytnika. Takie płatnościelektroniczne są wygodne, a transakcja jest dużo szybsza.

Tak to już jest, że dzięki nowoczesnym technologiom stajemy się coraz bardziej mobilni. Musimy przecież nadążyć za stale rosnącym tempem życia. Płatności elektroniczne są zauważalnie szybsze i wygodniejsze, w pełni zatem odpowiadają naszym dzisiejszym potrzebom. Nic nie wskazuje na to, by papierowe banknoty miały przed sobą długą przyszłość.