poniedziałek, 8 czerwca 2015

Szkolenia zawodowe przez Internet?W ostatnim wpisie poruszaliśmy kwestię edukacji przez sieć. Dziś zastanowimy się, czy da się zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe i przekierować swoją karierę na inne tory, ucząc się zdalnie. Kiedy e-szkolenie może nam pomóc i na które z nich pracodawcy patrzą przychylnie?


Nie wszystkiego można nauczyć się z teoretycznych wykładów, oglądając filmy lub czytając instrukcje. Jest wszak wiele specjalności, w przypadku których jest to możliwe. Z tego powodu coraz bardziej popularne stają się szkolenia zawodowe przez Internet. Zwiększają one nasze szanse na zatrudnienie, a ich odbycie kosztuje mniej czasu i pieniędzy.

Internetowe szkolenia zawodowe bardzo często pozwalają na uzyskanie pełnowartościowych certyfikatów potwierdzających nasze kwalifikacje oraz powszechnie akceptowanych przez pracodawców. Najważniejsza przy wyborze szkolenia jest wszak ocena jego wartości w oczach potencjalnych pracodawców lub pod kątem tego, jak zdobyte umiejętności możemy wykorzystać w praktyce, przy prowadzeniu własnej działalności.


Nie wszystkie szkolenia zawodowe posiadają rzeczywistą wartości. Są tez i takie, które mają jedynie zapewnić nam zdobycie odpowiedniego papierka lub te, które poza atrakcyjnymi hasłami i obiecującą tematyką nie oferują nic więcej. Zanim zdecydujesz się przystąpić do kursu,dobrze zatem przemyśl tę kwestię. Zawsze lepiej wybierać kursy oferowane przez znane firmy i instytucje. W przypadku anonimowych użytkowników Internetu oferujących swoje materiały szkoleniowe, tutoriale, książki, opracowania – lepiej do ich ofert podejść z pewną rezerwą. W sieci często miejsce mają wyłudzenia i oszustwa.