piątek, 10 czerwca 2016

Myśl kreatywnie!Kreatywność...parafrazując znane hasło reklamowe pewnej marki można by rzec, że słowo to wyraża więcej niż tysiąc słów. Jest to pojęcie dość nieostre, często albo lekceważone, albo stawiane na mistycznym piedestale. Istnieje mit, jakoby była wrodzona, tymczasem prawda jest nieco bardziej optymistyczna.


Szkolenia kreatywne nie wzięły się znikąd. Wbrew powszechnym przekonaniom można bowiem pracować nad jej rozwojem tak jakbyśmy szlifowali inną umiejętność. Bo tak naprawdę jest to kompetencja jak każda inna. W trakcie procesu twórczego można wykorzystać pewne mechanizmy, które pozwolą na to, by łatwiej skierować myśli na odpowiedni tor. Warto jest też poznać kilka narzędzi, określonych sposobów formułowania i artykułowania myśli, dzięki którym sam proces kreatywnego działania staje się sprawniejszy. Stosowanie pewnych wypracowanych schematów i taktyk działania pozwala przyśpieszyć samą pracę i skatalizować drzemiącą w nas moc. Właśnie dlatego szkolenia kreatywne są atrakcyjną oferta - wszak ułatwiają nie tylko pracę w reklamie czy sztuce, ale też w czystym biznesie i życiu prywatnym.

Wzmocniona kreatywność to więcej innowacji, zwiększona efektywność i lepsze rezultaty (oraz satysfakcja z wykonanych działań). To też unikanie schematów i wybieranie bardziej świeżych i oryginalnych rozwiązań podczas sytuacji stresowych czy nagłych deadline'ów. A to przekłada się na jakość wykonywanej pracy i poprawę wyników (zarówno osobistych - pracownika, jak i przedsiębiorstwa). Zatem nie ma się co zastanawiać: inwestujmy w szkolenia kreatywne od dobrych trenerów i bierzmy się do roboty!