czwartek, 18 lipca 2013

Kreator stron www – słów kilka

kreator stron wwwW obecnych czasach marketing osiąga coraz większe stopnie, które związane są z działaniem Internetu. Tradycyjne formy reklamy przestają bowiem docierać do szerokiej rzeszy odbiorców, ponieważ bez przeprowadzenia szczegółowych badań nie mamy pewności, czy nasza grupa docelowa otrzyma odpowiedni komunikat. Dlatego najpewniejszym środkiem masowego przekazu informacji wydaje się być sieć. Prawie każdy codziennie trochę czasu spędza na surfowaniu, a jeśli już zmuszony jest poszukać informacji najpewniej zrobi to za pomocą Internetu. Bo tak jest najłatwiej. Dlatego nowe firmy bez odpowiedniej
strony internetowej mogą mieć problem z właściwą komunikacją. Nie każdą natomiast stać na usługi agencji interaktywnej, dlatego z pomocą przychodzi im kreator stron www.

Narzędzie to oferowane jest przez firmy zajmujące się e-marketingiem i najprościej tłumacząc, umożliwia tworzenie własnej witryny za pomocą paru kliknięć i niewielkiego nakładu czasu, a wszystko to za niewielkie opłaty. Tak przynajmniej twierdzą sprzedawcy. Rzeczywistość jednak weryfikuje wszystko. Nie da się szybko utworzyć przejrzystej i dokładnej witryny, nawet gdy w grę wchodzi kreator stron www. Konieczne jest poświęcenie większej ilości czasu celem chociażby napisania poprawnych tekstów, rozmieszenia ich w działach, a także dopasowania grafik i fotografii.


To samo tyczy się kosztów i późniejszej pozycji naszej strony w wyszukiwarkach. Wybierając dostawcę oferującego kreator stron www należy szczegółowo przekalkulować wszystkie koszty związane z budową strony (hosting, abonament, opłaty dodatkowe). Nie można tez zapomnieć o konieczności pozycjonowania strony, gdyż sama jej obecność w sieci nie wystarczy by zwabić nowych klientów.