piątek, 8 maja 2015

E szkolenia czyli nowe oblicze edukacji


e szkolenia

W dobie cyfryzacji i wszechobecnych multimediów chyba wszystkie dziedziny życia ulegają przeobrażeniu. Postęp widoczny jest szczególnie, jeśli chodzi o dostęp do wiedzy. Jeszcze niedawno, by zdobyć niezbędne informacje, przeszukiwaliśmy encyklopedie i spędzaliśmy godziny w bibliotekach. Wiedza, która mieliśmy w głowie, była bardzo cenna. Dziś mamy ją na wyciągnięcie ręki – bez książek i słowników. Nic dziwnego, że oblicze edukacji uległo całkowitej zmianie.


Teraz mniejszy nacisk kładzie się na wiedzę przyswojoną i zapamiętaną, większy zaś na umiejętność skutecznego wyszukiwania potrzebnych informacji. W ten sposób uczy się dzieci w szkołach – a także dorosłych, na kursach zawodowych.

Dzięki Internetowi możemy zdobyć potrzebne informacje w pięć minut. Logicznym tego następstwem jest więc pojawienie się formy nauki, jaką są e szkolenia. Drogą internetową można nabyć nowe umiejętności i zdobyć kwalifikacje, a nawet ukończyć uczelnię i zdobyć certyfikaty.

E szkolenia pozwalają na szybsze przystosowanie pracownika lub nawet na całkowite przekwalifikowanie. Nic więc dziwnego, że tak chętnie korzystają z nich pracodawcy. Coraz rzadziej decydują się oni na tradycyjne szkolenie kadry. E szkolenia są szybsze, tańsze i wygodniejsze.


Faktem jest, iż posiadają one również swoje wady, wśród których na pierwszym miejscu wymienić należy brak możliwości odbycia ćwiczeń praktycznych. Trzeba zatem umiejętnie z nich korzystać i uzupełniać swoje kompetencje w realnym świecie. Nie zmienia to jednak faktu, że Internet otworzył nam wiele drzwi, jeśli chodzi o edukację.